Лубенський краєзнавчий музей
Лубни на Полтавщині - славне тисячолітнє місто, славне своєю історією, працьовитими людьми, давніми традиціями. В музеї вам розкажуть про його заснування як оборонного укріплення в часи Київської Русі, про трагічну Солоницьку битву повстанців Северина Наливайка, про місто "столичне" у володіннях князів Вишневецьких і місто полкове у козацькі часи. Кожен відчує незрівнянну духовну благодать Мгарського Спасо-Преображенського монастиря і в скорботі схилить голову біля меморіального комплексу жертвам голодомору 1932-1933 років на Зажур-горі. Із задоволенням туристи пройдуть затишними вулицями Лубен, які розташовані на мальовничих пагорбах річки Сули. Ще у XIX ст. місто називали "українською Швейцарією".
Про те, як жило місто впродовж багатьох віків, можна дізнатися, відвідавши Лубенський краєзнавчий музей. Традиції музейництва на Лубенщині багаті на імена. У 1885 р. К. Скаржинською тут було засновано один із перших приватних музеїв України.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
---|
Експозиція краєзнавчого музею знаходиться у старовинному одноповерховому будинку. У відділі природи значно увага приділяється вирощуванню і заготівлі лікарських рослин, започаткованих на Лубенщині ще у XVII ст. Дуже люблять відвідувачі зал, де розповідається про найдавніші поселення на території краю.
Лубенський краєзнавчий музей моє цінну колекцію нумізматики, предметів церковної старовини, книг-стародруків, фото та документів, що розповідають про посульський край у ХУІІ-ХІХ ст. Культурні традиції посульського краю висвітлюються у розділах, присвячених перебуванню на Лубенщині Т. Шевченка, М. Гоголя, Шолома-Алейхема, Г. Керн, діяльності відомих українських фольклористів О. Афаносьєва-Чужбинського, В. Милорадовича, М. Симонова-Номиса, архітекторів О. Бекетова, Д. Дяченка та ін.
Адреса музею: м. Лубни, вул. Ярослава Мудрого, 30/25
тел, (053615) 21-06
Веб-сайт: lubnyrada.com.ua/zakladi-kulturi/kra%D1%94znavchiy-muzey
Вартість квитка: 5 гривень. Для школярів – безкоштовно.


Проект Калініченко Наталії, студентки I курсу, групи МС-33
Завантажити проект "Переддипломна практика. Лубенський краєзнавчий музей" студенток 5 курсу, групи МС-39с Мультан Ірини та Супряги Юлії можна за посиланням:
http://knukim.edu.ua/wp-content/uploads/2014/04/Pereddiplomna-Multan-Supryaga.ppt
Використано матеріали з lubnyrada.com.ua